Mat-och kaffeservis, 41 delar, porslin "Blå Blom", Gustavsberg.

Bestående av:
9 Kaffekoppar med tillhörande fat samt 3 extra fat, fatets diameter 13,5 cm.
9 Tekoppar med fat, fatets diameter 15,5 cm.
1 såsbåt med fat, längd 20 cm.
1 sockerskål, diameter 9,5 cm.
1 liten gräddkanna, höjd 8 cm.
10 mindre assietter, diameter 18 cm.
8 större assietter, diameter 24,5 cm.
1 skål, diameter 16,5 cm.
1 oval uppläggningsfat med tillhörande fat, längd 26 cm.

Bruksslitage. Smärre nagg samt repor.

Utropspris
2 500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?