Hermann August Kähler

(Danmark, 1846-1917)
Hermann August Kähler
(Danmark, 1846-1917)

Hermann August Kähler, bordslampa Danmark 1900-talets första hälft

Glaserad keramik, höjd exkl skärm ca 43 cm, med skärm ca 82 cm

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Krackelyr. Omarbetad. Borrad

800
71
76
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
3 jul 17:58
800 SEK
3 jul 10:06
700 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?