Fåtöljer, ett par, 1900-talets mitt.

Fast stoppad klädsel med dekorband, knappar i ryggen, betsade och lackerade ben. Bredd 74 cm, sitthöjd 42 cm, totalhöjd 72 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare klädsel. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
250 EUR