Bertil Vallien

(Sverige, Född 1938)
Bertil Vallien
(Sverige, Född 1938)

Bertil Vallien, champagneglas, 6 st, "Millennium", Kosta Boda.

Klarglas, ben med innesluten dekor av figur i rött. Signerade Kosta Boda B. Vallien 99836/ och numrerade 2390, 2391, 18165, 18166, 18279 respektive 18280. Höjd 26 cm. I tillhörande kassetter.

En kassett med skador.

Formgivare

3 000
268
284
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
8 jul 8:10
3 000 SEK
7 jul 20:01
1 600 SEK
2 jul 15:30
1 500 SEK
2 jul 12:43
1 200 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?