Vitrinskåp, 1800-talets senare hälft.

Ljusgråmålat med rakt utskjutande krön, med dekorlister bla pärlstav. Glasad pardörr, med gammalt handbåst glas, med bakomliggande justerbara 5 hyllor. Bredd 98 cm, djup 33 cm, höjd 213,5 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Senare målning. Restaurerad/kompletterad. Nyckel finns.

Utropspris
800 EUR