Bergboms

(Sverige)
Bergboms
(Sverige)

Bordslampor, ett par, Bitossi för Bergboms, 1900-talets andra hälft.

Keramik med silverfärgad glasyr och reliefdekor. Märkta B7/35 S Italy samt med etikett Bergboms. Höjd med lampmontering 42,5 cm.

Nagg/bortfall vid sladdens fäste under samt vid hål för sladd. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?