Bordslampa, Llardo, Spanien

Bordslampa, Llardo, Spanien

Bordslampa med förgylld lampfot dekorerad med en drake i glaserad keramik med tillhörande lampskärm i svart textil med inre förgyllning. Märkt på lampfot med Llardos signaturblomma. Höjd 41 cm med lampskärm, bredd 24 cm.

Slitage på lampfot. Repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
5 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?