Bordslampa, Llardo, Spanien

Bordslampa, Llardo, Spanien

Bordslampa med förgylld lampfot dekorerad med en drake i glaserad keramik med tillhörande lampskärm i svart textil med inre förgyllning. Märkt på lampfot med Llardos signaturblomma. Höjd 41 cm med lampskärm, bredd 24 cm.

Slitage på lampfot. Repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
5 000 SEK