Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Trädgårdssoffa, Stockholm, 1900-talets andra hälft.

Stomme av vitmålad aluminium med genombruten dekor av ormbunkar. Träribbor i sits. Märkt Stockholm i godset. Längd 147, sitthöjd 42, höjd 88 cm.

Slitage. Färgbortfall. Saknar två träribbor. Skada vid ett skruvfäste.

Utropspris
2 500 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13