Ljuskrona, barockstil, 1900-talets första hälft.

Stomme av mässing behängd med slipade glasprismor och margeriter. Glasad mittstam och avslutande klot. För fyra ljus. Fyra ljuspunkter. Diameter 53, höjd 76 cm.

Ej funktionstestad. Visst slitage. Nagg.

Utropspris
8 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13