Oili Mäki

(Finland, 1925-2011)
Oili Mäki
(Finland, 1925-2011)

Oili Mäki, ryamatta. Ca 174x136 cm. Modellen formgiven på 1960-talet.

"Cembalo".

Åldersrelaterat slitage. Spår av etikett.

Utropspris
400 EUR

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?