Oili Mäki

(Finland, 1925-2011)
Oili Mäki
(Finland, 1925-2011)

Oili Mäki, ryamatta. Ca 174x136 cm. Modellen formgiven på 1960-talet.

"Cembalo".

Åldersrelaterat slitage. Spår av etikett.

Utropspris
400 EUR