Alice Kunftova, soffa, "Butterfly", Källemo, 1990-tal.

Svängda metallben. Textilklädd fast stoppad rygg. Sits lösa med plymåer. Sitthöjd 44 ,jöjd 77, längd 174 cm.

Smärre slitage. Märken, skiftningar i textilen.

Utropspris
4 000 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13