Arne Jones E1299

Kabylgevär, flintlås, Nordafrika 1700-/1800-tal

Låset märkt 'Bartlett' och pipan 'London' samt CP(?) under krona och V under krona. Längd ca 147 cm.

Åldersrelaterat slitage. Laddstocken kortad.

Utropspris
3 000 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46