Soffa, NK-inredning, 1900-talets slut.

Helstoppad soffa med mönstrad textilklädsel. Lösa plymåer i rygg och sits. Längd 170, djup 88, sitthöjd 45, höjd 74 cm.

Visst slitage. En knapp saknas. Smärre fläckar.

Inköpt på Nordiska Kompaniets inredningsavdelning i början av 1990-talet.

Utropspris
2 500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13