Madeleine Pyk – en samling F769

Edward NARKIEWICZ

(Litauen, 1938-2007)
Edward NARKIEWICZ
(Litauen, 1938-2007)

Edward NARKIEWICZ, "Groda", 1987

Signerad Edward 87. Olja på duk 73 x 73 cm.

Smärre fläck utöver det inga anmärkningar.

Proveniens

Inköpt i Warszawa på 1980-talet direkt av konstnären av nuvarande ägare.

Utropspris
6 000 SEK

Linnéa Österberg
Linnéa Österberg
Assisterande specialist konst
+46 (0)739 16 36 13