Edvin Öhrström

(Sverige, 1906-1994)
Edvin Öhrström
(Sverige, 1906-1994)

Edvin Öhrström, vas "Gondoljären" Ariel signerad och daterad -87

Signerad Orrefors 957813 Edvin Öhrström Ariel gallery 116-87, höjd ca17 cm

Obetydligt ytslitage.

Formgivare

Utropspris
8 000 SEK

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13