Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

Gunnel Nyman, vas, glas, signerad.

Klart och gulfärgat glas med musch. Signerad G. Nyman Nuutajärvi Notsjö-537. Höjd 23,5 cm.

Smärre ytslitage, repor.

Formgivare

Utropspris
4 000 SEK
Linnéa Österberg
Linnéa Österberg
Assisterande specialist konst
+46 (0)739 16 36 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13