Tre vitmålade och tre betsade/ådrade. Fast stoppad sits. Höjd 87 cm, bredd 50 cm, sitthöjd ca 42 cm.
Två stolar med lösa fogar. Slitage. Märken. Repor. Fläckar. Skador.