Stolar, 6 st, gustavianska s.k. Bellmanmodell, omkring 1800.

Tre vitmålade och tre betsade/ådrade. Fast stoppad sits. Höjd 87 cm, bredd 50 cm, sitthöjd ca 42 cm.

Två stolar med lösa fogar. Slitage. Märken. Repor. Fläckar. Skador.

Utropspris
250 EUR