Armband samt örhängen, silver och turkoser. Importstämplad Risto Aho, Helsingfors 1964.

Filigranarbete. Armbandets längd 18,5 cm. Bredd ca 20 mm.
Örhängenas mått ca. 20 x 16 mm.
Total vikt 45,6 g.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
250 EUR