Madeleine Pyk – en samling F769

Notskåp, Louis XVI-stil, tidigt 1900-tal.

Fanerat med bland annat palisander. En låda. Beslag och gallerkant i mässing. Stenskiva. Bredd 64, djup 37, höjd 93 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar. Gallerkanten delvis lös. Ett draghandtag löst. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14