Bordslampa, 1900-talets mitt

Bordslampa, 1900-talets mitt

Etikettmärkt Underwriters Laboratories Inc, sliten etikett. Mässing och lackerad metall, för en ljuskälla, med justerbar arm, höjd ca 55 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre färgbortfall. Repor. Repor. Märken. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK