Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Collier, armring och en ring, silver med bergkristall, bland annat Gert Thysell

Inre diameter ca 10.5 cm, 6.7 cm, storlek 57, totalvikt 77 g. Collier och armband GUSSI, Malmö 1968 och 1970, ring med otydliga stämplar möjligen BEH, Köping 1969.

Bruksslitage. Anlupen.

Utropspris
4 000 SEK
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13