Bägare/vas och fat, silver, Tavastehus och Åbo 1957, 1974.

Bägare invändigt förgylld, höjd 14 cm. Fat diameter 21 cm.
Total vikt 371 g.

Smärre slitage.

Utropspris
250 EUR