Tom Dixon

(Storbritannien, Född 1959)
Tom Dixon
(Storbritannien, Född 1959)

Tom Dixon, kandelaber, "Spin". 2000-tal.

Gjutjärn, roterande armar. Längd 105 cm, höjd 55 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Formgivare

Utropspris
250 EUR