Olof Ottelin

(Finland, 1917-1971)
Olof Ottelin
(Finland, 1917-1971)

Olof Ottelin, serveringsvagn, "Tarja", Oy Stockmann Ab, Kervo Snickerifabrik, 1960-tal.

Ek. Två löstagbara brickor på hopfällbart benställ. Stämpelmärkt. Längd 72 cm. Bredd 45 cm. Höjd 58 cm.

Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor. Krackelyr på lackytan. Liten skada på en knopp.

Utropspris
300 EUR