Madeleine Pyk – en samling F769

Rud Thygesen & Johnny Sørensen, soffa och karmstol, Botium, Danmark.

Stomme av mahogny med rottingklädd rygg. Lös dyna i sits med knapphäftad skinnklädsel. Soffans längd 142, sitthöjd 41, höjd 70 cm. Karmstolens sitthöjd 41, bredd 69, höjd 70 cm. Etikettmärkta Botium.

Visst slitage. Rotting med skador. Märken.

Utropspris
5 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38