Skulptur, glasfågel, Vetri Murano, 1900-talets slut.

Svart glasmassa, dekor i bladguld. Etikettmärkt. Längd 21,5 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
250 EUR