Hänge/mynt, Frans Josef I, Österrike-Ungern, 1910. 20 Corona, ca 21K (.900) och 18K guld samt diamanter.

Stämplad PET, Helsingfors 2000. Diamanter totalt ca 0.45 ct.
Höjd 40 mm, bredd 28 mm.
Total vikt 16,1 g.

Smärre slitage.

Utropspris
1 200 EUR