Taklampa / takplafond, Valinte, 1900-talets mitt.

Veckad plast, mässingdetaljer, två ljuspunkter. Diameter 60cm, höjd 30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Lite missfärgning på metallen.

Utropspris
300 EUR