För sex ljus samt nio ljuskällor. Mässingstomme behängd med prismor, plym och korgbotten, ljusarmar i form av siffran fem. Höjd 96, diameter 65 cm.
Smärre slitage och nagg. Smuts. Ej funktionstestad.
Telefontid: måndag – fredag 9–12
Telefontid: måndag – fredag 10–13