Skiva i plastlaminerad ek, svart kant. Ben och hurts av grålackerad plåt. Handtag av förkromat stål. Brickmärkt. Längd 140, bredd 75, höjd 74 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Möjligen senare skiva. Smärre fläckar. Nyckel finns.