Skåp sengustavianskt, 1800-talets början och slut.

Övredelen sengustaviansk, i Mahogny, med pardörrar och bakomliggande fackinredning. Beslag och lister i mässing. Underdel 1800-talets senare del, i björk, med utdragbara lådor. Höjd 168 cm, längd 125 cm, djup på nedredel 55 cm, djup på övredel 39 cm.

Sprickor, smärre skador, renoveringar, märken, repor, kompletterad. Nyckel finns.

Utropspris
500 EUR