Werner Åström

(Finland, 1885-1979)
Werner Åström
(Finland, 1885-1979)

Werner Åström, Gårdsvy

Signerad W.Åström och daterad 1945.
Olja på duk, 50,5 x 61 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Werner Åström 1885-1979, Minnesutställning, Galerie Hörhammer 1986.

Utropspris
300 EUR