Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Tiffany & Co

(Founded 1837, Grundat 1837)
Tiffany & Co
(Founded 1837, Grundat 1837)

Tiffany & Co, Tesoro, armbandsur, 24,5 mm.

18K guld, quartz, safirglas, diamanter och safirer, viklås, vikt 75 g. Med etui.

Boettnr L0133 37-006, Urverket signerat Tiffany & Co.

Smärre slitage. Repor. Urverket fungerar vid katalogiseringstidpunkten, Bukowskis garanterar inte att urverket kommer att fungera i framtiden. Observera att urverket inte har testats för tidsprecision och kan behöva servas på köparens bekostnad. Klockorna har öppnats för att undersöka urverket, därför ges inga garantier för att klockorna är vattenresistenta. Potentiella köpare bör inspektera varje klocka för att försäkra sig om dess skick. För mer information, vänligen läs våra Köpvillkor.

Utropspris
6 500 EUR
Iris Bäckman
Iris Bäckman
+358 50 525 1219

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13