Saltströare och senapskanna, silver, C.G Hallberg, Stockholm 1911 och 1914.

I form av miniatyr dryckeskannor, invändigt förgyllda.
Höjd 6,7 cm.
Vikt 132 g.

Åldersrelaterat slitage. Anlupen.

Utropspris
250 EUR