1610673

Heikki Orvola

(Finland, Född 1943)
Heikki Orvola
(Finland, Född 1943)

Heikki Orvola, konstglas / vas, "Vulcano", signerad Heikki Orvola Nuutajärvi Notsjö. Formgiven 1974.

Rullblåst, drivet glas. Höjd 21,2 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
250 EUR