Stolar, 4 st, Jugend, 1900-talets början.

Ek, skuren dekor. Lös stoppad sits, fast stoppad rygg. Höjd 99 cm, bredd 41,5 cm, sitthöjd 45 cm.

Senare klädsel. Torrsprickor. Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
300 EUR