Santeri Salokivi, Kvinna framför spegeln.
Olja på duk, signerad och daterad S. Salokivi -08, 76 x 56 cm.
Ofärdig målning a tergo.
Åldersrelaterat slitage.
Privat: Konst från privata samlingar, Kouvola konstmuseum 26.4–2.6.2002