Arne Jones E1299

Carl-Henrik Spak, fåtölj med fotpall, "Clipper", Ire Möbler, Tibro, 2000-tal.

Benställning av borstat stål med snurr- och tiltfunktion. Helstoppad med klädsel av brunt läder. Sitthöjd 43, bredd 75, höjd 110 cm. Fotpallens bredd 60, djup 46, höjd 34 cm.

Något slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
4 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69