Anders Wilhelm Felixzon, armring, 18K guld, Lovisa 1869.

Graverad dekor med äldre initialer. Inre omkrets ca 17 cm. Bredd ca 16 mm.
Vikt 26,6 g.

Åldersrelaterat slitage. Smärre bucklor.

Utropspris
2 000 EUR