Arne Jones E1299

Anders Wilhelm Felixzon, armring, 18K guld, Lovisa 1869.

Graverad dekor med äldre initialer. Inre omkrets ca 17 cm. Bredd ca 16 mm.
Vikt 26,6 g.

Åldersrelaterat slitage. Smärre bucklor.

Utropspris
2 000 EUR