Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Ada Thilén

(Finland, 1852-1933)
Ada Thilén
(Finland, 1852-1933)

Ada Thilén, Vy över slottet.

Signerad A. Thilén, daterad tidigt 1900-tal (otydlig datering). Olja på duk, 29 x 35 cm.

Åldersrelaterat slitage. Vågig duk.

Utropspris
250 EUR
Eino Ailoranta
Eino Ailoranta
Assisterande värderare
+358 (0)50 4764775

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13