Cigarettetuier, 3 kpl, silver, bl.a. Nussbaum & Hunold och EL Weimann.

Cigarettetui E L Weimann, förgylld insida, Danmark (mästare i Köpenhamn 1897-1937), 10,5 x 8 cm.
Cigarettetui Nussbaum & Hunold, sterling silver, förgylld insida, 1920-tal, 8,5 x 8,7 cm.
Cigarettetui, silver 830, troligtvis Norge, 9 x 8,5 cm.
Sammanlagd vikt 331 g.

Åldersrelaterat slitage. Smärre bucklor. Smärre repor.

Utropspris
250 EUR