Madeleine Pyk – en samling F769

Vitrinskåp, Louis XV-stil, 1900-talets mitt/andra hälft.

Mahognyfanérad med mässingsbeslag. Dekorerad med blomsterintarsia. Två flyttbara hyllplan. Bredd 70, djup 34, höjd 142 cm.

Ställvis slitage och fanerskador. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69