Madeleine Pyk – en samling F769

Skrivbord med hurts, 1930-tal.

Fanerad med björk, alm och mahogny. Delvis svartmålad. Tre lådor med handtag av bakelit och metall. Fristående hurts.
Längd 140 cm, bredd 71 cm, höjd 76 cm.

Slitage. Märken. Repor. Delvis senare målning. Nyckel saknas.

Utropspris
6 000 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79