Annette Bonnier

(USA, Född 1957)
Annette Bonnier
(USA, Född 1957)

"Morning Swim, Andaman Islands, India", 2012

Signerad Annette Bonnier och daterad 2013, numrerad 1/8, på etikett. C-print, bildyta 82 x 125 cm. Inklusive ram 110 x 152 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Pelle Unger, Stockholm.

Kohn Gallery, Los Angeles, "Annette Bonnier: India's Elephants", 2015, ett annat exemplar utställt.

Annette Bonnier, "India’s Elephants", 2014, avbildad.

8 000
759
869
Utropspris
25 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
5 jan 19:51
8 000 SEK
4 jan 18:11
2 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57