Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Tove Jansson

(Finland, 1914-2001)
Tove Jansson
(Finland, 1914-2001)

Tove Jansson, bok/seriealbum, "Mumintrollet N:1", med dedikation, Gebers, [1957].

Egenhändigt signerad "Varm hälsning! Tove Jansson" i bläck till en tidigare ägare. Teckning av Lilla My på samma sida, möjligen ej egenhändig. 17 x 22 cm.

Slitage. Skador. Fläckar. Ägaranteckningar på försättsblad och pärmar.

Formgivare

Utropspris
5 000 SEK

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13