Madeleine Pyk – en samling F769

David Eisenhauer

(USA/Sverige, Född 1940)
David Eisenhauer
(USA/Sverige, Född 1940)

David Eisenhauer, "S-112".

Målat trä. Signerad Eisenhauer och daterad 1989 med blyerts. Höjd 18 cm.

Färgbortfall.

Utställningskatalog från Konstruktiv Tendens, Stockholm, medföljer.

Utropspris
3 000 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14