Höjd ca 15 - 40 mm, inre diameter ca 11 cm, vikt 27 g. K&EC, Göteborg 1963. Etui medföljer.
Bruksslitage. Repor. Stenar med slitage.
Telefontid: måndag – fredag 9–12
Telefontid: måndag – fredag 10–13